Eva AFRA Grambalová

Tanečnice

Lektorka břišních tanců.

Zakladatelka Tany Tany.

Získala mnoho ocenění

a stala se mistryní republiky

v orientálním tanci (belly dance).

kontaktovat

Eva AFRA Grambalová

Tanečnice

Lektorka břišních tanců.

Zakladatelka Tany Tany.

Získala mnoho ocenění

a stala se mistryní republiky

v orientálním tanci (belly dance).

kontaktovat

Jako Dula pomáhám těhotným maminkám

„Když si žena projde těhotenstvím a porodem, je vždy jiná, než byla předtím. Je proměněná a mnohem víc rozumí životu. Přivést na Svět dítě znamená vykoupat se v pramenu života.“

Frederick Leboyer

Kdo je dula?

Dula nabízí psychickou podporu a setkávání v těhotenství, poskytuje mamince potřebné informace, individuální přípravu k porodu, doprovod a emocionální (i fyzickou) podporu po celou dobu porodu a pomoc v šestinedělí. Jejím cílem je přispívat k dobré tělesné a duševní pohodě maminek a novorozeňátek.

Jsem certifikovaná dula.

Bližší informace naleznete na Duly.eu. Nabízím Vám, milé budoucí maminky, službu duly také. Českou asociací dul jsem oprávněna tuto práci vykonávat. Těším se na Vás.

BUDOUCÍM MAMINKÁM:

„Tak jak se k dítěti chováme, když je v děloze, tak se ono bude chovat v dospělosti k sobě i ke světu.“

Peter Fedor – Freybergh

 

Tanec rodiček (těhotenské cvičení trochu jinak)

Břišní tanec vznikl původně jako tanec rodiček v Africe asi 10000 let př. Kristem. Úzce souvisel s rituály k povzbuzení plodnosti a s obřady uctívání bohyně Matky.

Během těhotenství tanec umožňuje mamince intenzivnější kontakt s miminkem, které je vlnivými , jemnými a hladivými pohyby jemně masírováno a ukolébáváno. Maminka cítí okamžitě reakce děťátka a naučí se s ním lépe komunikovat. Během 1. doby porodní zase dynamické a třesavé pohyby umožní miminku sestoupit snadněji do porodních cest. Mamince tanec pomáhá lépe ovládat své tělo a mysl a tím přispívá k přirozenému průběhu celého porodu. Posiluje a zároveň umožňuje uvolnit břišní svalstvo, zádové svalstvo a pánevní dno, učí volně dýchat a relaxovat.

Tanec je vyjádřením radosti ze života. Je-li budoucí maminka šťastná a usměvavá, je šťastné i miminko.

V Kruhu dalších těhotných maminek vypluje s tancem na povrch přirozená energie těhotenství a radost z oslavy nového života. Příprava na porod tancem rodiček mamince dovolí být během procesu rození miminka ve spojení s vlastním lůnem … Jestliže žena pohlíží na porod jako na posvátný a přirozený proces, pro který je její tělo stvořeno a nebere jej jako lékařskou záležitost, může se narození děťátka stát oslavou ženské síly…