Eva AFRA Grambalová

Tanečnice

Lektorka břišních tanců.

Zakladatelka Tany Tany.

Získala mnoho ocenění

a stala se mistryní republiky

v orientálním tanci (belly dance).

kontaktovat

Eva AFRA Grambalová

Tanečnice

Lektorka břišních tanců.

Zakladatelka Tany Tany.

Získala mnoho ocenění

a stala se mistryní republiky

v orientálním tanci (belly dance).

kontaktovat

Semináře a školení

Milé ženy!

Pojďme se společně v ženském kruhu naladit na přirozené rytmy přírody skryté v každé z nás a radovat se ze svého přirozeného ženství. Předejme si sdílením příběhů své zkušenosti a zážitky. Poznejme kouzlo orientálních břišních tanců a jejich pomocí odstraňme všechny ženské psychické i fyzické bloky. Načerpejme nové informace o těhotenství, mateřství a přirozeném porodu, o alternativách v porodnictví donedávna považovaných za tabu.

Ponořme se do netradičních meditací, uvolněme se, v rytmu afrických bubnů znovu objevme svou vnitřní krásu a důvěru v sebe sama. Naučme se prostřednictvím tance uctívat své tělo a buďme samy sebou. Pojďme se na vlnách vůní éterických olejíčků vnést do čistě ženského světa a na chvíli se stát bohyněmi… Zveme Vás na tanečně a relaxačně prožitkové semináře v cyklech „Ženy ženám“ nebo na speciální semináře určené výhradně starším ženám s názvem „Netradiční odpoledne pro starší dámy“.

Ženy ženám

Semináře pro ženy každého věku i nastávající maminky bývají obvykle jednodenní nebo víkendové. Jejich náplň se aktuálně rozšiřuje o nové aktivity a přizpůsobuje přáním zúčastněných. Pracujeme s tibetskými mísami, chřestidly a bubínky, zpíváme mantry, provádíme aromaterapeutické masáže, tancujeme břišní, intuitivní a africké tance … Podrobnější informace si můžete přečíst vždy na aktuální pozvánce zde na stránkách.  

Netradiční odpoledne pro starší dámy

Jedná se o 2-3 hodinovou akci určenou pouze zralým ženám v důchodovém věku. V první části semináře ženy načerpají teoretické informace o tanci jako takovém, o jeho historii, o jednotlivých tanečních stylech a druzích taneční hudby (s ukázkami), o příznivých účincích břišního tance na zdraví ženy, jak lze jeho pomocí léčit některé zdravotní potíže nebo inkontinenci. Druhá část je ryze praktická.

Relaxačním cvičením s meditací se ženy učí komunikovat se svým tělem. Osvojí si základní prvky břišního tance, které pomáhají odstranit blokády zad či potíže s klouby. Vyzkouší si cvičení vhodná ke každodennímu udržení harmonie těla i duše … V případě zájmu o některý ze seminářů mě kontaktujte, prosím. Ráda uspořádám seminář i ve Vašem městě.  

ŠKOLENÍ BUDOUCÍCH LEKTOREK

Jako novinku si Vám dovolujeme představit projekt vyškolování nových lektorek orientálních a intuitivních tanců. Protože se – bohužel – v poslední době lektorky „přemnožují“ a jejich způsob vedení hodin není vždy na úrovni, rozhodla jsem se přijímat zájemkyně na základě jednoduchého výběrového řízení. Spousta tanečních škol u nás nabízí podobné projekty i ženám, které břišní tanec nikdy neprovozovaly. Nechceme samozřejmě tvrdit, že takovéto ženy nemají šanci být dobrými tanečnicemi nebo lektorkami.

Domníváme se však, že je vhodné přihlásit se do projektu po určité zkušenosti s břišním tancem a to minimálně roční. Pokud tuto zkušenost nemáte, jednoduše nám zatančíte,jak umíte. Je důležité si uvědomit,že výborná tanečnice nemusí být dobrou lektorkou a stejně tak naopak – dobrá učitelka nemusí být vynikající tanečnicí. A to je v pořádku. Navíc ne každá žena, která ráda pracuje s lidmi a vyučuje tanec, netouží vystupovat na veřejnosti. Pomůžeme zájemkyním o náš projekt nalézt to,co té které ženě vyhovuje a v čem snáz vybuduje svou profesionalitu.

Bezpochyby nejoptimálnější je snoubit roli tanečnice s rolí pedagoga… Projekt obsahuje minimálně 20 hodin výuky. Rozsah vyučovacího plánu se však odvíjí od stupně pokročilosti přihlášené ženy. Je tedy pravděpodobné, že se počet hodin může individuálně lišit. Pravidelným tancováním se přesto mohou méně zkušené tanečnice dostat na stejnou úroveň se zkušenějšími. Výuka bude probíhat v Opavě v předem společně domluvených termínech. Pokud objevíte naši nabídku po termínu zahájení školení, nic se neděje, lze začít kdykoli po domluvě.  

VYSVĚTLIVKY K JEDNOTLIVÝM STYLŮM:

Břišní tance Orientální tance jsou vhodné pro všechny kategorie – od malých děvčátek až po ženy v důchodovém věku. Ladnými, ženskými pohyby a třasy lze odstranit blokády páteře a kloubů, menstruační a klimakterické potíže, zažívací problémy. BT výrazně zvyšuje pravděpodobnost otěhotnění. Pracuje s původní ženskou energií, pomáhá ženě nalézat její vnitřní krásu, přirozenou ženskou spiritualitu a ztracené sebevědomí. Možnost vystupování na veřejnosti.

Flirt dance Zaujal Vás svůdný tanec současných pěveckých hvězd Shakiry, Beoncey, Kylie Minoque nebo tanečnic z Moulin Rouge? Pak právě na Vás čeká hit roku 2008! Každá hodina začíná protahováním a posilováním podle zásad S – factoru, tj.cvičením probouzejícím ženskost a formujícím postavu. Poté přichází taneční část, samotný flirt dance, který představuje spojení tance, vycházejícího z latiny a orientálních tanců, sex-apelu a zdravého sebevědomí v kombinaci s tancem striptýzovým (samozřejmě v oblečení). Možnost vystupování na veřejnosti.

Tribal fusion (tribal = kmenový) – Nejen tanec nové doby! Nechejte se unést mystickým, tajemným tancem plným napětí, fantazie, úžasných kostýmů a překvapivých tanečních kombinací. Spojuje v sobě folklor, orient, flamenco, balet, ale i moderní tanec. Využívá emotivní, tajuplnou hudbu. Vhodný pro středně pokročilé tanečnice, které ovládají základní prvky orientu. Možnost vystupování na veřejnosti.

Intuitivní (spontánní ) tanec Tanec je výbornou terapeutickou metodou, řeší mnohé psychické a fyzické potíže. Necháte li se vést hudbou a pohyby svého těla tak, jak je zrovna cítíte, mění se váš tanec v léčení. Léčíte jím nejen své tělo, ale i duši, necháváte své emoce volně plynout…. Pozvednete ducha…. K intuitivnímu tanci nepotřebujete talent ani taneční průpravu.

Pilates Pilatesova metoda je cvičební program na posílení a současné protažení celého těla. Jedná se o jedinečnou kombinaci vysoce účinných cviků, které pomohou zpevnit postavu a zdokonalit všechny problematické partie. Výsledkem je více energie, sebevědomí a dokonalejší postava.

Kankán Pro šikovné tanečnice, které se chtějí tento starý známý, přesto stále aktuální a žádaný tanec naučit – s možností vystupování na veřejnosti!

HIP HOP Jak už z názvů slyšíte, tak se jedná o tanec, ve kterém se skáče na nohou a hýbe všemi částmi těla do rytmu typické hiphopové hudby. Patří mezi tzv. streetové tance a má své kořeny v amerických ulicích. V posledních letech se hip-hop stává velmi oblíbeným tancem hlavně ve věkové kategorii 12-30 let. Avšak klidně ho zvládnou i mladší nebo starší lidé. Záleží hlavně na pohyblivosti a umění vnímat rytmus hudby. Hip-hop je ale hlavně o improvizaci na hudbu. Pokud i vy chcete poznat, co v sobě hip-hop ukrývá, chcete se naučit základní kroky, pokročilé sestavy, improvizovat, pak se přihlašte na naše workshopy.

R´N´B R´n´B je dalším ze streetových tanců. Stejně jako Hip-hop je i R´n´B jak stylem tanečním, tak i hudebním. R´n´B vychází především z pocitů a je to tanec, který je úzce spjat s textem hudby. Pokud se chcete naučit jak vnímat R´n´B hudbu, naučit se jaké části těla u tance používat a jakým způsobem je používat, chcete vědět jak správně improvizovat, tak se přihlaste na naše workshopy.

Dancehall Jde především o dívčí styl v rytmu reggaetonu.

ZUMBA® Moderní, mladý styl, vycházející z tanečního aerobiku. U nás v Tanytany kombinujeme figury různých tanečních stylů (orient, hip-hop, flamenco, afrika, latina atd.), zaměřujeme se RYZE NA TANEČNÍ ZUMBU (nikoli aerobní).

JÓGA KABARET Znáte slavný film CHICAGO? Pokud Vás zaujal, určitě byste se rády, (milé ženy), naučily i tančit jako slavné kabaretní hvězdy Velma a Roxie …

FLAMENCO Španělské rytmy, emoce, vášeň, výraz – to vše a mnohem víc naleznete v tomto krásném stylu.

DRUM ORIENT Břišní tance s živou hudbou! Tato jedinečná novinka čeká na pokročilé tanečnice orientálního stylu. Rytmus, energie, technika, inspirace, uvolnění – vše, co může tanec dát … Na bubny doprovázejí bubeníci ze seskupení BORIS.

Historie tance a proč tančit?

„Žena bez bříška je jako nebe bez hvězd.“

Arabské přísloví

Úvodem o tanci

Umění břišního tance je cestou ke kráse, smyslnosti a naplnění ženství. Jeho prostřednictvím může žena objevit svou vnitřní krásu, vyjádřit povahu, emoce a nezávislost. Žena tancem oslavuje lásku, kterou v sobě cítí a také lásku mateřskou, s níž ochraňuje své děti a pečuje o ně. Tanec ženu naučí pracovat s původní ženskou energií, která ji umožní napojit se na vlastní vnímání a cítění. Vede tak ke spojení duše s tělem.

V rytmu bubnů tanec dovolí odhodit zábrany a stud a pomůže ženám nalézt ztracené sebevědomí. Budete-li se tanci věnovat opravdově, dojdete k pocitu naplnění a novému poznání sebe sama i druhých.

Z historie

Břišní tanec vznikl původně jako tanec rodiček ve střední Africe asi 10000 let před Kristem. Název břišní tanec či orientální tanec se začal používat převážně v Americe a Evropě. Označuje dnešní populární styl Středního Východu, který je improvizací a zároveň znovuobnovením klasické techniky starověkého východu od Turecka přes Čínu až po Japonsko.

Jeden z mýtů spojuje vznik a rozšíření břišního tance s migrací Rómů z Indie po Asii a Evropě.

Ve starověkém Egyptě hrál tanec významnou úlohu jak u prostých lidí, tak na panovnickém dvoře. Byl součástí uctívání božstev, náboženských obřadů a významných událostí, jako byly oslavy plodnosti, narození následníka trůnu. Tanec byl spjat také s lidovými slavnostmi, lidé jim vítali nově narozené miminko, slavili svatby nebo zásnuby.

Ženy z prostého lidu tančily běžně na veřejnosti, ženy z vyšších vrstev pouze v harémech. Život v harémech byl pro Západ vzrušujícím tajemstvím, protože vstup do něj byl cizincům zakázán. Představy o harému břišní tanec erotizovaly. Přestože ženy zde tančily především pro své vlastní potěšení a při oslavách zvláštních přiležitostí, muži se snažili zbavit břišní tanec jeho duchovního významu.

Pojďme se tancem společně navrátit k základu ženské duchovnosti a síly …

Zdravotní aspekty břišního tance

Břišní tanec je doporučován jako výjimečná terapeutická metoda pro řešení typicky ženských psychických a fyzických potíží. Podle Hippokrata je zdraví výsledkem vnitřní a vnější rovnováhy.Každý nesoulad harmonii těla a duše narušuje a vede k nemoci.

Břišní tanec (ale i východní bojová umění – nař. Tai-Chi) pomáhá najít střed těla, tzv. haru. Je to místo v těle, kde je uloženo centrum životní energie člověka. Žena, která žije v centru svého těla, je ve svém těle „zabydlená“ a je považována za duševně vyrovnanou.

Tancem se kromě psychického napětí uvolní blokády páteře, zlepší se pohyblivost kloubů, uleví bolesti zad. Velmi účinně břišní tanec odstraňuje menstruační bolesti, zmírňuje klimakterické obtíže a v případě potíží s otěhotněním napomáhá ke snadnějšímu početí. Je ideálním cvičením pro těhotné maminky.

Břišní tanec může ženu provázet po celý život. Pro dívenky je jeho učení zábavou. Rády se převlékají do pestrobarevných kostýmů s cingrlátky a s nadšením se vžívají do role princezen. Tanec rozhýbává celé tělo, proto nehrozí jednostranné zatížení nebo namožení. Naučené taneční pohyby mohou být skvělým základem pro jiné druhy tanců.

Zveme Vaše dcery, vnučky, děti kamarádek a další dívky od 6 do 12 let do našeho dětského kruhu.

Břišní tanec je vhodný také pro dívky v pubertě. Je to období velkých změn a spousta dívek se cítí více zranitelnými a nevěří si. Tanec jim pomůže vyrovnat se s vlastním tělem a najít cestu k přijetí vlastního ženství.

Břišní tanec je ideálním průvodcem i pro ženy zralé, v období menopauzy.V tomto čase by žena měla svému tělu věnovat více pozornosti, ne naopak, jak tomu často bývá. Tanec umožní, aby se každá žena naučila svému tělu důvěřovat, i přes to, že v dnešním světě vládne kult věčného mládí. Taneční pohyby zrychlují krevní oběh, čímž se posílí všechny orgány zasažené hormonálními změnami. Pohyby pánve (ať aktivní nebo pasivní) pomohou řešit inkontinenci.

Nakonec i zralá žena zjistí, že i zkušené ženské tělo má svou zvláštní přitažlivost …